ΝΕΑ ΑΠΟ ΤΟ PANATHAMOU.GR

Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΕ 3-1 ΕΠΙ ΤΗΣ ΛΑΜΙΑΣ: ΒΡΑΖΙΛΙΑΝΙΚΗ ΜΑΓΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΠΕΡΝΑΡ ΠΟΥ ΧΑΡΙΣΕ ΤΗΝ ΝΙΚΗ ΣΤΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙ

1964

Με δύο εντυπωσιακά γκολ του Μπερνάρ, ο Παναθηναϊκός κατάφερε να επικρατήσει με ανατροπή 3-1 επί της Λαμίας. Το τριφύλλι συνεχίζει ακάθεκτο την πορεία του για την κατάκτηση του φετινού πρωταθλήματος.

Αν και αντιμετώπισε δυσκολίες κατά τη διάρκεια του αγώνα με τη Λαμία, ο Παναθηναϊκός κατάφερε τελικά να επικρατήσει με ανατροπή, σημειώνοντας τελικό σκορ 3-1. Ο Μπερνάρ, που πέτυχε δύο γκολ, αποδείχθηκε καθοριστικός, αναδεικνύοντας τον εαυτό του σε απόλυτο πρωταγωνιστή του αγώνα και δέχτηκε την αποθέωση κατά την αντικατάστασή του στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Ο Βραζιλιάνος αστέρας, ο οποίος έχει συμφωνήσει να επιστρέψει στην πατρίδα του το ερχόμενο καλοκαίρι, έχει δηλώσει ότι επιθυμεί να αφήσει το πρωτάθλημα στον Παναθηναϊκό πριν αποχωρήσει. Η Λαμία είχε πάρει προβάδισμα νωρίς στον αγώνα με τον Σλίβκα, εκμεταλλευόμενη ένα λάθος της πράσινης άμυνας.

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε 3-1 επί της Λαμίας: Βραζιλιάνικη μαγεία από τον Μπερνάρ που χάρισε την νίκη στο τριφύλλι_2